/Rzeczy, które warto posiadać w domowym biurze
Rzeczy do biura

Rzeczy, które warto posiadać w domowym biurze

Zaczynając pracować w domu warto posiadać własne biuro. Nie musi się ono znajdować  w oddzielnym budynku. Wystarczy kąt we własnym mieszkaniu. Ważne jest, aby pomieszczenie izolowało nas od reszty pomieszczeń poprzez swoje przeznaczenie. Pomoże to nam odróżnić granice między pracą, a życiem prywatnym. Warto też aby nasz kąt, w którym będziemy pracować zawierał rzeczy, które pomogą nam i sprawią, że nasze działania stanął się bardziej efektywne. Rzeczami, które zwiększą efektywność pracy oraz sprawią, że będziemy mogli wykonywać ją w naszych czterech katach są:

Komputer – podczas wykonywania prac związanych z plikami cyfrowymi jest narzedziem niezbędnym. Warto, aby pod względem specyfikacji technicznych był przystosowany do tego naszych potrzeb. Poprzez odpowiednie dopasowanie sprzetu do wykonywanych prac zyskamy czas, oszczędzimy swoje nerwy, a także pieniądze.

Wybierając sprzęt, zwróć uwagę na takie specyfikacje jak: wielkość monitora (przy małym monitorze twój wzrok będzie szybciej się męczył oraz będziesz miał mniej miejsca roboczego), procesor; karta graficzna – jaką posiada pojemność oraz czy jest zintegrowana czy dedykowana. Przy pracy w programach graficznych polecam wersje dedykowaną z jak największa pojemnością; pamięć RAM – im więcej tym lepiej, wtedy nie doświadczysz przerw w pracy wynikających z powodu “zawieszenie” komputera. Nie należy też z tym popadać  skrajność. Do pracy polegającej na pisaniu tekstów oraz zarządzania stronami internetowymi wystarczy 4GB na systemie Windows 7.

Bardzo ważną decyzją podczas wyboru komputera jest to, czy będzie to komputer stacjonarny czy też laptop. Oba rodzaje mają swoje plusy i minusy. Laptop jest bardziej mobilny – w przypadku pracy poza biurem, nie będziesz miał z tym problemu.
Ciekawą możliwością jest też opcja pracy na 2 monitorach, nawet gdy korzystasz z notebooka. Takie rozwiązanie pomoże tobie w organizacji. Sprawi, że będziesz mógł wykonywać dwie czynności jednocześnie na dużych ekranach

Odnajdź swój idealny komputer klikając tutaj

Biurko – jest miejscem, przy którym będziesz spędzał zazwyczaj więcej czasu niż w łóżku dlatego dobrze jest wybrać, takie które będzie miało jak najwięcej przestrzeni roboczej, a zarazem będzie mieścić się w miejscu dla niego przeznaczonym.
Wybierając je warto zwrócić uwagę czy posiada szuflady. Są one ważnym elementem, w którym będziesz mógł schować potrzebne dokumenty oraz zbędne rzeczy, by jak najwięcej miejsca pozostało na blacie.

   Znajdź swoje idealne biurko klikając tutaj 

Drukarka – jest urządzeniem potrzebnym do pracy szczególnie wtedy, gdy potrzebujesz drukować dokumenty. Przed jej zakupem warto rozważyć konieczność jej zakupu, czy jest to wydatek niezbędny. Czasami lepiej pieniądze przeznaczyć na reklamę naszej działalności. Pamiętaj, że nawet gdy mieszkasz w mieście w którym jest dużo punktów z tanim wydrukiem a Ty masz potrzebę kilka razy w tygodniu wydrukować jakiś dokument. W takim przypadku warto zainwestować w drukarkę, nawet w najtańszą ponieważ zaoszczędzisz czas na staniu w korkach do punktu druku.

Jeżeli już podjąłeś decyzje – KUPUJĘ – zastanów się nad tym jakie to ma być urządzenie. Czy będzie to sama drukarka czy tez urządzenie wielofunkcyjne.
Czy wersja atramentowa czy też laserowa. W tym miejscu podpowiem, że jeżeli będziesz bardzo dużo drukować w kolorze czarnym to lepiej wybierz opcje drukarki laserowej- zaoszczędzisz na tuszu oraz częstej jego wymianie. Urządzenia wielofunkcyjne mają tę zaletę, że posiadają też skaner, który może być potrzebny do szybkiego podpisywania omów z osobami z innych miast. Drukując i podpisując umowę zaoszczędzisz kilka cennych dni niż w przypadku jeżeli miałbyś wysyłać ją zwykłą pocztą, zamiast elektroniczną.

Znajdź drukarkę, która będzie najkorzystniejsza dla Ciebie klikając tutaj

Telefon – W dzisiejszych czasach prawie każdy ma to urządzenie. Jest ono niezbędne do nawiązywania szybkiego kontaktu z drugą osobą. Prowadząc działalność gospodarczą lub cokolwiek innego, co wymaga publicznego publikowania swojego numeru telefonu do dyspozycji klientów warto zastanowić się na oddzielną kartą i telefonem. Dlaczego? Ludzie często mając do kontaktu numer telefonu i adres mailowy, wolą zadzwonić. Jest to obecnie najszybsza z możliwych komunikacji. Może jednak zdarzyć się tak, że Ty wtedy będziesz prowadzić prywatną rozmowę i telefon będzie zajęty. Może to zniechęcić potencjalnego klienta. Warto też wybrać tą opcje dla drugiego powodu jakim jest Twoja prywatność.

Niektórzy nie będą patrzeć na godzinę oraz na to czy możesz odebrać telefon czy też nie. Mogą dzwonić wtedy, kiedy Ty akurat będziesz odpoczywać. W takim przypadku telefon zawsze może być wyciszony bądź wyłączony, a Ty nadal masz kontakt z najbliższymi poprzez telefon prywatny.

Wygodny fotel – jest przedmiotem, tak samo jak biurko, przy którym spędzimy mnóstwo czasu, dlatego warto aby był dopasowany do nas i nie zwiększał naszego zmęczenia, ale także dbał o nasz kręgosłup. Oczywiście element ten nie należy do rzeczy bez których nie będziemy mogli pracować, ponieważ zostaje nam krzesło, które zapewne każdy w domu ma.

Oświetlenie – jest bardzo ważna rzeczą. Przy złym oświetleniu nasz wzrok będzie szybciej się męczył i psuł. W efekcie czego w praca stanie się szybko mało komfortowa i będziemy potrzebowali częściej robić przerwy. Ma to też swoje długofalowe konsekwencje polegające na zniszczeniu wzorku oraz wizyt u okulisty.

Praktyczne dodatki – nie są on niezbędne, ale warto się nad nimi zastanowić. Czym one są? W skład ich mogą wchodzić przyborniki biurowe na długopisy, półki nastawiane, które można użyć do segregacji dokumentów, tablica korkowa, spinacze, karteczki samoprzylepne, podkładka pod myszkę. Dzięki nim nasz praca może być lepiej zorganizowana przez co nie będziemy tracić czasu na niepotrzebne szukanie.

Sprawdź przydatne dodatki klikając tutaj

Powyższa lista rzeczy potrzebnych w urządzeniu swojego własnego domowego biura. Oczywiście u każdego może być inna, ponieważ każdy jest inny i ma inne wyobrażenia oraz potrzeby.

Jednak podejmując pracę w w swoim domowym zaciszu warto wygospodarować swój własny kąt pracy korzystając z minimum jakim jest komputer, przestronne biurko oraz wygodny fotel.