/Dlaczego warto pracować w domu
Dlaczego warto pracować w domu

Dlaczego warto pracować w domu

Zanim podejmie się  jakąkolwiek formę zatrudnienia warto zastanowić się w jaki sposób chcemy pracować. Możliwości jest kilka, począwszy od pracy w terenie, skończywszy na pracy w naszym domowym zaciszu.

W dobie cyfryzacji coraz częściej spotyka się formy pracy zdalnej, którą możemy wykonać we własnych czterech ścianach. Taka forma wykonywania pracy ma swoje plusy  jak i minusy.

Do argumentów, które przemawiają za pracą w  domu możemy zaliczyć:

  1. Posiadanie większej ilości czasu

 

Pracując poza domem, za każdym razem musisz poświęcać czas na dojazd do  pracy . Według badań przeprowadzonych przez regiopraca.pl  dojazd do zakładu pracy zajmuje Polakowi średnio 30 minut w jedną stronę. Co daje nam godzinę dziennie, a w przeliczeniu na miesiąc pracy wynosi to aż 21 godzin poświęconych na dojazd,  za które nikt nam nie zapłaci, a często są one spędzane bezproduktywnie.

 

  1. Nauka samodyscypliny

 

Pracując w firmie i otaczając się  współpracownikami, łatwej jest nam skupić się na swoim zadaniu.

Niestety w domu, istnieje wiele elementów, które mogą nas rozpraszać np. telewizor, pokój, który tak prosi  aby go  posprzątać, czy też sterta  naczyń do zmycia. Mając określoną pracę do wykonania oraz termin oddania  jej z pewnością szybko nauczysz się  wyznaczać priorytety  w wykonywaniu zadań.

 

3.Oszczędność pieniędzy

 

Ten argument przekona szczególnie tych, którzy szukają oszczędności pieniędzy we wszystkim. Gospodarności możemy szukać w  braku potrzeby finansowania transportu, który w zależności od odległości zakładu pracy może spowodować znaczny przypływ gotówki.

Pracując w domu, nie masz potrzeby częstych spotkań z ludźmi, przez co możesz pozwolić sobie na założenie dresu, dzięki czemu możesz zaoszczędzić na zakupie eleganckich ubrań jak również perfum.

 

 

4.Możliwość decydowania

W takiej formie pracy, płacone nam jest za efekt, w związku z czym możesz elastycznie dopasowywać sobie godziny pracy, nie masz narzuconego osiomo godzinnego trybu. To od Ciebie zależy  kiedy to wykonasz, najważniejsze jest by praca była wykonana na czas. Dlatego  to od Ciebie zależy czy na spokojnie się wyśpisz do 12, a pracę wykonasz wieczorem czy   też, zrobisz sobie przerwę np. na kawę, bądź na odebranie dziecka z przedszkola.

 

 

5.Zarobisz więcej

 

To od Ciebie zależy, ile czasu poświęcisz na sfinalizowanie danego  projektu. Jeżeli potrafisz odpowiednio zorganizować sobie dzień oraz zmotywować się do działania, będziesz miał więcej czasu aby,  wykonać więcej zleceń. Często jest tak, że freelancerowi płaci się więcej niż dla pracownika etatowego. Dzięki takiemu systemowi pracy możesz zarobić więcej wykonując te same zadanie.

 

Mam nadzieję, że powyższe argumenty przekonały Cię do tego aby pracować w domu i cieszyć się pozytywnymi aspektami tej formy pracy.