/Kryptowaluty – jak zacząć inwestować
kryptowaluty - jak zacząć inwestować

Kryptowaluty – jak zacząć inwestować

Kryptowaluty są coraz bardziej popularnym środkiem płatniczym, dzięki któremu możemy dokonywać szybkich płatności jak i też inwestować. Są one rozproszonym system księgowym bazującym na kryptografii. Niestety kryptowaluty nie są jeszcze uznawane przez większość krajów za jednostkę walutową. Nie przeszkadza to jednak na płacenia za pomocą nich za różnego rodzaju produkty jak i też usługi. Posiadając na koncie daną kryptowaluty jesteśmy w stanie także ją wypłacić w postaci złotówek w wielu bankomatach w Polsce. Ceny kryptowalut na giełdach odnotowują obecnie bardzo duże wzrosty, bywają przypadki, iż ich cena wzrasta w przeciągu roku o kilkaset procent. Taki wzrosty pozwalają na porządne z zyski z inwestycji, warto także pamiętać o spadkach, które mogą przynieść na duże straty.

Dźwignia finansowa czy warto?

Dźwignia na rynku finansowym to nic innego jak forma pożyczki od brokera na zakup danej waluty. Dzięki czemu jesteśmy w stanie zakupić więcej danej waluty niż środków finansowych posiadamy. Taka forma realizacji płatności za zlecenie pozwala na grać zarówno na wzrostach jak i też spadkach.

Inwestycja w kryptowaluty, a ryzyko inwestycyjne

Ryzyko inwestycyjne jakie wynika z inwestowania w kryptowaluty jest duże, ponieważ nie ma żadnej gwarancji, że cena będzie stale rosnąć. Jedyną rzeczą, które pomoże Ci je zmniejszyć jest ciągła wiedza, dzięki czemu możesz uniknąć ryzyka zakupu na górkach. W przypadku inwestowanie w kryptowaluty warto swoją wiedzę w temacie kryptowalut jak i też analizy technicznej warto cały czas poszerzać. Pozwoli to nam nie tylko zmniejszyć ryzyko inwestycyjne jak i też stać się lepszymi inwestorami.

Ile przeznaczyć na inwestowanie w kryptowaluty?

Jeżeli chodzi o kwotę wejścia w przypadku inwestycji w kryptwaluty, to nie posiadają one minimalnego progu wejścia ze względu na kapitał początkowy. Na rynku istnieją kryptwaluty które kosztują już kilka groszy, dzięki czemu każdy może zakupić kryptowalutę i zacząć nią inwestować

Jak zacząć inwestować w kryptowaluty?

Inwestowanie w kryptowaluty jest bardzo łatwe Z pewności, każdy sobie z tym poradzi bez większej pomocy. Do zaczęcia przygody na inwestycyjnym rynku kryptowalut, wystarczy, że będziesz posiadać konto na danej giełdzie. Na rynku dostępnych jest wiele giełd, jedną z najpopularniejszych giełd w Polsce jest BitBay. Dzięki założeniu na niej konta oraz przelania środków,, będziesz w stanie zakupić daną kryptowalutę, która Ciebie zainteresuje. Za zakup oraz sprzedaż w danej prze walutowej, giełda pobiera drobną prowizję. Samo posiadanie konta na giełdzie jest darmowe.
Na giełdzie występuje wiele par walutowych, które pozwolą na szerokie manewry inwestycyjne