/Jak założyć sklep na cupsell.pl
Sklep na cupsell

Jak założyć sklep na cupsell.pl

Cupsell.pl jest to platforma internetowa, na której każdy może założyć własny sklep. Miejsce, w którym możesz sprzedawać koszuli z nadrukiem, ale także bluzy, kubki, podkładki pod myszkę i inne gadżety z własnym nadrukiem (nawet stringi).

Ok, ale sprzedawać mogę przecież np. na allegro i będę mogła/mógł mieć szerszą ofertę.

 

Cupsell.pl nie pobiera od Ciebie żadnej prowizji. Zajmuje się za Ciebie całym procesem produkcyjnym, wysyłkowym a nawet też papierkowym(wystawia fakturę VAT – Ty potrzebowałbyś do tego działalności gospodarczej, która już sama w sobie ma koszty). Jedyne co musisz zrobić to posiadać grafikę, która będzie się znajdować na sprzedawanych produktach, ustalić prowizje jaką byś chciał dostać od sprzedaży i tyle. Ewentualnie, możesz zająć się promocją Twojego sklepu, jeśli serio myślisz o pieniądzach i chciałby zarabiać wiecej. Podsumowując, twoja praca ogranicza się tylko do założenia konta, założenia sklepu, wygenerowania produktów z wybraną przez Ciebie grafika, którą możesz zrobić w gimpie, zlecić komuś wykonanie lub po prostu kupić za parę $$  -no i zarabiania!  By zwiększyć liczbę potencjalnych klientów, możesz wykupić śmieszne pieniądze (9,99 PLN) miejsce na stronie głównej, gdzie będzie wyświetlać się losowo jeden z twoich produktów. A co robi Cupsell? Zajmuje się zapleczem technicznym serwisu (stale rozwijając serwis), produkują koszulki, wysyłają je (dając przy większych zakupach darmową wysyłkę), prowadzą dział reklamacji oraz reklamują swój serwis byś miał więcej potencjalnych klientów no i czyściwie, by twój sklep był łatwy do wpisania w przeglądarce – dostajesz subdomenę (www.nazwa-twojego-sklepu.cupsell.pl), bądź możesz umieścić go we własnej domenie.

Chcesz to zrobić? To zaczynajmy!

Krok 1. Załóż konto

 

Wystarczy, że klikniesz tutaj i naciśniesz na stronie przycisk zaloguj. Wysunie się pole do logowanie, pod którym widnieje napis zarejestruj się. Nie bój się, kliknij. Przeniesie Cię to na stronę z formularzem rejestracji.

cupsell_rejestracja

cupsell_rejestracja_pola

Otrzymasz 2 możliwości rejestracji. Możesz zrobić to łącząc się z Facebookiem, bądź samemu wypełniając formularz – wpisując swój adres email, login oraz hasło, które należy powtórzyć, (no i oczywiście) zaakceptować regulamin oraz kliknąć zarejestruj. Na tym etapie już wszystko prawie gotowe, jeszcze tylko wejdź na mail którego podałeś przy rejestracji (otrzymasz na niego wiadomość z linkiem aktywującym). Po kliknięciu w niego zakończysz pierwszy etap.
cupsell_komuni

Krok 2. Załóż sklep

Teraz gdy już posiadasz konto, czas założyć sklep. Na jednym koncie możesz posiadać 3 sklepy, jeżeli masz potrzebę posiadania większej ilości, wystarczy skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta Cupsell.

cupsell_zakladanie_sklepu

Link przekierował Cię na stronę główna Cupsell, na której jesteś już zalogowany, wystarczy, że klikniesz Twoje konto, wybierzesz Twoje sklepy, co będzie skutkowało załadowaniem nowej strony. Wypełnij po kolei adres sklepu, nazwę sklepu oraz opis. Opcjonalnie, aby strona Twojego sklepu prezentowała się oryginalnie możesz załadować logo sklepu oraz ikonę sklepu.

Krok 3. Wykładamy towar na półki

Gdy Twój sklep istnieje i masz swój adres, który możesz promować, potrzebujesz towaru, który będziesz sprzedawać. W tym celu na początku stwórz kategorie, dzięki której użytkownik, który wchodząc na Cupsell lub bezpośrednio do Twojego sklepu szybciej odnajdzie to, czego szuka.

W lewym menu wybierz Dodaj nową kategorie – zostaniesz przekierowany na nową podstronę, gdzie należy wpisać nazwę kategorii, wybrać sklep, w którym ma się ona znajdować oraz ilość produktów, która ma być wyświetlana na jednej stronie po czym kliknij Dodaj.

cupsell_kategorie

Proces ten powtórz tyle razy, ile potrzebujesz.

 

By móc sprzedawać swoje wymarzone produkty dzieli Cię tylko jeden krok. Potrzebujesz dodać produkt.

 

W lewym menu wybierz Asortyment , po załadowaniu kliknij Dodaj asortyment. Teraz gdy na stronie pojawił się kreator, wystarczy, że wybierzesz produkt, który chcesz sprzedawać. Umieść na nim swoją grafikę, lub po prostu przez kreator wpisz tekst, naciśnij Wstaw na produkt. Teraz gdy przeszedłeś przez to wszytko, a nasza koszulka, gadżet itp. jest już gotowy, kliknij na Dodaj do sklepu. Wyskoczy Tobie okienko z wyborem do którego sklepu chcesz go dodać. Wybierz sklep i kliknij Dodaj.

 

Zostałeś przekierowany na stronę gdzie potrzebujesz wypełnić:

 

  • kategoria produktu (np. gdy jest to koszulka z napisem dla geek komputerowego wybierz hi-tech),
  • categories (tutaj zaznacz wewnątrz sklepową kategorię do której chcesz aby należał dany produkt),
  • plik CMYK ( jest to wybór opcjonalny, dzięki któremu podczas druku Twoje kolory mogą zostać lepiej odzwierciedlone),
  • nazwa produktu (zostanie wyświetlona nazwa Twojego produktu),
  • opis produktu (wpisujemy np. tekst zachęcający do zakupu, tego danego produktu),
  • sposób obliczania marzy (do wyboru masz wartość stałą w PLN, bądź wartość procentowa),
  • margin (wartość w PLN, bądź procentowa jeżeli wcześniej wybrałeś drugą opcje),

 

Na koniec wystarczy że naciśniesz Dodaj do sklepu. Teraz Twój produkt znajduje się w sklepie i można już go kupić.

 

Czynność generowania produktu powtarzaj tyle razy, ile masz pomysłów na nowy towar.

Krok 4. Dodaj widget

Aby sklep wyglądał ciekawiej możesz urozmaicić go o widety. W tym celu, w lewym menu kliknij Dodaj nowy widget.

Pojawi Ci sie strona, na której wybierz sklep, w którym ma to się on wyświetlić. Następnie wybierz liczbę zajmowanych miejsc (jedno miejsce wynosi tyle samo, co zdjęcie produktu na stronie z zestawieniem produktów). No i najważniejsze na tej stronie – rodzaj widgetu. Tutaj do wyboru masz: facebook like box, facebook rekomendacje, tekst, filmik z youtube, oraz na ostatnim miejscu Twój własny banner o minimalnych rozmiarach 190×280 pikseli. Po wybraniu danego widgetu, pod okienkiem z wyborem, zależnie od danej opcji, pojawi się miejsce na link, tekst bądź przycisk do załadowania banneru. Na dole strony znajduje się okienko z podglądem widgetu. Gdy masz wszystko gotowe wystarczy kliknąć Dodaj do sklepu.

Twój sklep jest już gotowy. Teraz nie pozostaje Tobie nic innego niż, zacząć go promować.