Krok Po Kroku - Jak Zainstalować Wordpressa Na Serwerze

WordPress jest darmowym, a zarazem aktualnie najpopularniejszym systemem zarządzania treścią (CMS – ang. Content Management System) wykorzystywanym do budowy stron internetowych. Istotną cechą wspomnianego oprogramowanie, która przyczyniła się do jego niebywałej popularności jest dostępność na licencji GNU General Public License, dzięki której możemy nie tylko za darmo korzystać z oferowanego systemu ale również dowolnie go modyfikować i dostosowywać do swoich potrzeb.

Automatyczne Instalacja WordPress’a Na Hostingu

Znaczna część dostępnych obecnie hostingów stron WWW oferuje możliwości instalacji wielu zewnętrznych aplikacji w tym systemu CMS Wordrpess bezpośrednio z panelu zarządzania serwerem – Direct Admin lub cPanel.

Poniżej przedstawię jak krok po kroku zainstalować WP na hostingu wykupionym w firmie CAL.pl przy wykorzystaniu dodatku o nazwie “Installatron”.

W pierwszym kroku logujemy się do panelu zarządzania serwerem, wybieramy domenę na której będziemy instalować WordPressa, a następnie przechodzimy do dolnej części strony gdzie w sekcji “Dodatki i Bonusy” klikamy “Installatron – Automatyczna Instalacja”.

Installatron - Automatyczna Instalacja
Installatron – Automatyczna Instalacja

 

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *