/Jak wybrać hosting
Jak wybrać hosting

Jak wybrać hosting

Tworząc stronę internetową, potrzebujesz miejsca w sieci, gdzie mógłbyś ją udostępnić, tak aby była ona dostępna cały czas dla grona Twoich odbiorców – takim miejscem jest właśnie serwer hostingowy.
Na rynku istnieje wiele firm oferujących tego typu usługi. Zatem czym się kierować aby wybrać odpowiedni dla siebie hosting oraz nie przepłacić?
Ważnymi kwestiami podczas wyboru miejsca w sieci dla naszej strony są:
– bezpieczeństwo
– pomoc techniczna
– pojemność
– transfer
– cena
– dodatki
Bezpieczeństwo
W dzisiejszych czasach nasze działania w sieci są coraz bardziej narażone na ataki. Warto zatem zadbać o bezpieczeństwo w każdym aspekcie. Wybierając miejsce do udostępnienia strony internetowej warto zwrócić uwagę co można zaoferować na dana firma na tej płaszczyźnie, często mogą to być skanery antywirusowe na poczcie, katalogi na hasła oraz tworzenie regularnej kopi zapasowej naszych plików.

Pomoc techniczna

Wybierając hosting, warto zwrócić uwagę na obsługę w zakresie pomocy technicznej. Jest to bardzo ważną kwestią, zwłaszcza w przypadku, gdy coś stanie się z naszą stroną, a od tego jak długo nie będzie działać jest uzależniony nasz dochód oraz reputacja w sieci. W takim przypadku szybkośc odpowiedzi ze strony dziąłu technicznego, oraz błyskawiczna naprawa jest bardzo cenna.
Pojemność
Ten parametr decyduje o tym ile danych będziemy mogli przetrzymywać na naszej stronie. Przed wyborem danego pakietu warto obliczyć miej więcej ile będą mogły zajmować miejsca nasze pliki. Warto pamiętać o tym, aby pliki, które będą dostępne dla użytkowników np. zdjęcia, były optymalizowane pod względem ich wielkości. Jest to jednym z ważnych czynników decydujących na szybkość załadowania strony.

Transfer

Od niego uzależniona jest mniej więcej liczba osób jaką będzie w stanie obsłuż serwer. Polega to na tym, iż każdy ruch na stronie powoduje pobranie danych czyli ich transfer. Im pliki na stronie będą więcej zajmować, tym mniej osób bezproblemowo będzie mogło korzystać ze strony
Cena
Dokonując wyboru miedzy ofertami firm świadczących usługi hostingowe, nie warto kierować się jak najniższą ceną, ponieważ wraz z nią często idzie niska jakość świadczonych usług. Może to się przekładać na długi kontakt z obsługą klienta, częstym brakiem dostępności serwera, czy też wolnym transferem danych.

Dodatkowe opcje

Dodatki do oferty hostingowej są także ważna kwestią, chociaż nie pierwszorzędną. Często firmy oferują dodatkowo takie usługi Własny adres IP , Kreator stron internetowych dzięki, któremu możemy prosty i szybki sposób stworzyć stronę internetową. Coraz częściej pojawiają się także opcja tworzenia własnych stron błędów. Przy spoglądaniu na opcje dodatkowe, które oferują dostawy łatwo można zauważyć że większość rzeczy oferowanych staje się już standardem.

Zanim zakupisz daną usługę hostingową, warto abyś skonsultował swoją decyzję z opiniami innych, którzy przetestowali usługi hostingowe

TAGS: